MISTRZOSTWA KNOZZ 2011
- r e l a c j a
W sobotę 17 września na akwenie j.Ślesińskiego na niedawno nowo otwartej przystani żeglarskiej w Ślesinie
odbyły się regaty żeglarskie w ramach GPJK -IX Mistrzostwa KnOZŻ o Puchar Prezydenta Miasta Konina.
Piękna pogoda i sprzyjający wiatr w sile 2 do 3 w skali B. zgromadziły licznych entuzjastów tego sportu.
Załogi startowały w klasach : Omega sport, Omega standard, T1,T2,T3, Open , Ankor, Optymist.
Do regat wystartowało 28 załóg, głownie młodzieży, natomiast wiek startujących żeglarzy zamykał się od 5 do 65 lat
i był otwarty dla wszystkich chętnych posiadających umiejętności sterowania jachtem oraz oczywiście znających przepisy regatowe.
Załogi startowały w 3 biegach na dystansie około 6 km , Optymisty i Ankory na dystansie krótszym dla załóg młodych
i były asekurowane przez służby ratownicze Ochotniczej Straży Pożarnej w Ślesinie,
tym razem obyło się bez wywrotek i niebezpiecznych sytuacji na wodzie, nad całością czuwał sędzia główny regat Leszek Jakubowski.
W trakcie regat wszyscy zostali poczęstowani gorącą grochówką, która wzmocniła uczestników regat przed następnymi zmaganiami na wodzie.
Regaty zakończyły się o godzinie 17oo wręczeniem pucharów, medali i certyfikatów zwycięskim załogą przez organizatorów,
przedstawiciela władz Urzędu Miasta w Koninie Henryka Kuśmirka, Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin Mariusza Zaborowskiego oraz po regatach pieczoną kiełbaską dla wszystkich.
Impreza ta dała wszystkim uczestnikom możliwość spędzenia pięknego dnia na świeżym powietrzu, dużo ruchu i poznania nowych doświadczeń i przyjaciół w środowisku żeglarskim.
Organizatorami regat byli - Koniński Okręgowy Związek Żeglarski - Prezes Roman Latanowicz, Przystań Zeglarska w Ślesinie - kierownik Marcin Bryl, Klub Sportowy "Feniks" Komandor Paweł Pachulski.
Wyniki regat:odbyły się regaty żeglarskie w ramach GPJK -IX Mistrzostwa KnOZŻ o Puchar Prezydenta Miasta Konina.
Piękna pogoda i sprzyjający wiatr w sile 2 do 3 w skali B. zgromadziły licznych entuzjastów tego sportu.
Załogi startowały w klasach : Omega sport, Omega standard, T1,T2,T3, Open , Ankor, Optymist.
Do regat wystartowało 28 załóg, głownie młodzieży, natomiast wiek startujących żeglarzy zamykał się od 5 do 65 lat
i był otwarty dla wszystkich chętnych posiadających umiejętności sterowania jachtem oraz oczywiście znających przepisy regatowe.
Załogi startowały w 3 biegach na dystansie około 6 km , Optymisty i Ankory na dystansie krótszym dla załóg młodych
i były asekurowane przez służby ratownicze Ochotniczej Straży Pożarnej w Ślesinie,
tym razem obyło się bez wywrotek i niebezpiecznych sytuacji na wodzie, nad całością czuwał sędzia główny regat Leszek Jakubowski.
W trakcie regat wszyscy zostali poczęstowani gorącą grochówką, która wzmocniła uczestników regat przed następnymi zmaganiami na wodzie.
Regaty zakończyły się o godzinie 17oo wręczeniem pucharów, medali i certyfikatów zwycięskim załogą przez organizatorów,
przedstawiciela władz Urzędu Miasta w Koninie Henryka Kuśmirka, Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin Mariusza Zaborowskiego oraz po regatach pieczoną kiełbaską dla wszystkich.
Impreza ta dała wszystkim uczestnikom możliwość spędzenia pięknego dnia na świeżym powietrzu, dużo ruchu i poznania nowych doświadczeń i przyjaciół w środowisku żeglarskim.
Organizatorami regat byli - Koniński Okręgowy Związek Żeglarski - Prezes Roman Latanowicz, Przystań Zeglarska w Ślesinie - kierownik Marcin Bryl, Klub Sportowy "Feniks" Komandor Paweł Pachulski.
Klasa Optymist
I- Mikołajczyk Igor
II- Dominiak Igor
III-Zimny Krzysztof
IV- Ryba Teresa
V-Glanc Piotr
Klasa Ankor
I-Konwerski Damian
II-Antczak Kuba
III-Antczak Krzysztof
Klasa Omega Sport
I-Szczepaniak Mateusz
II-Dębowski Andrzej
III-Lenartowski Błażej
Klasa Omega Standard
I-Chmielewski Jacek
II-Sroczyński Patryk
III-Rachubińska Patrycja
Klasa T1
I-Piotrowski Bartosz
II-Kantek WÅ‚odzimierz
III-Boroń Wiesław
Klasa T2
I-Zimny Grzegorz
II-Wapniarski Stanisław
III-Piechowiak Przemysław
IV-Andrzejak Krzysztof
Klasa T3
I-Suplicki Andrzej
II-Roman Latanowicz
III-Piasecki Tomasz
IV-WÅ‚odarczyk Grzegorz
Klasa Open
I-Bandowski Artur
II-Płóciennik Andrzej
III-Pośnik Tadeusz
Pozdrawiam - Roman Latanowicz
Prezes KnOZÅ»